Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
268

W tym miesiącu:
707

Wszystkich:
152889

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Wakacje trwają, a my działamy

W ostatnim czasie odwiedził nas kolejny sportowiec, tym razem przedstawiciel dżentelmeńskiej dziedziny sportu jakim jest boks. Młodzieżowy Międzynarodowy Mistrz Polski w wadze super średniej, Mistrz Polski, Międzynarodowy Mistrz Polski, Mistrz Świata WBF International, Młodzieżowy Mistrz Świata WBO w wadze półciężkiej, legitymujący się rekordem walk 21 wygranych 1 porażka ROBERT „ARAB” PARZĘCZEWSKI.

Nasz mistrz jest mieszkańcem Częstochowy, zdecydował się nas odwiedzić i opowiedzieć o swoim zamiłowaniu do boksu zawodowego. Jak ciężkim sportem jest boks, że nie liczy się tylko siła ale najważniejsza jest „głowa” i samodyscyplina a przede wszystkim pokora i szacunek dla przeciwnika. Nasi milusińscy zapoznali się z podstawami tej dyscypliny, z ciekawością zadawali mnóstwo pytań. Mistrz przyniósł ze sobą zdobyte pasy, dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak mistrzowie. Sportowiec podarował dyrekcji pamiątkową koszulkę z autografem.

Spotkanie odbyło się (23.07.18r.) dzięki wychowawcy Dariuszowi Trószyńskiemu, który chce dzięki dyscyplinom sportu pokazać i przygotować wychowanków do życia. Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczy.

PS. Dziękujemy naszemu gościowi za odwiedziny

 

Koniec roku szkolnego 2018 w Rotundusie

22 czerwca 2018 roku podopieczni Domu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Gdyńskiej uroczyście pożegnali w swoich szkołach rok szkolny i radośnie powitali wakacje. Dyrekcja placówki dla wychowanków, którzy uzyskali najlepszą średnią przygotowała jak co roku niespodziankę. Tym razem były lody w restauracji. Dla wszystkich podopiecznych były także dyplomy i słodkości.

Festyn zdrowia z wychowankami Rotundusa 2018

30 maja 2018 roku dyrekcja oraz wychowankowie Domów Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Gdyńskiej i Zabrzańskiej wzięli udział w "Festynie Zdrowia i Dniu Rodzica" w ZSP w Kalei. Było mnóstwo atrakcji, ciekawych zabaw oraz zdrowy poczęstunek...