Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
259

W tym miesiącu:
698

Wszystkich:
152880

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Zostaliaśmy wolontariuszami

Liczy się najmniejszy gest, dlatego też zostaliśmy wolontariuszami Banku Żywności w Częstochowie i z tego tytułu więliśmy udział w świątecznej zbiórce żywności, która odbyła się 30. listopada i 1. grudnia. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomagać innym.

Edukacja ekologiczna

Dnia 20. pażdziernika 2018r. uczestniczyliśmy w wycieczce edukacyjnej z okazji  90 rocznicy istnienia Przedsiębiorstwa Wodociągów częstochowskich.Zwiedziliśmy Centralne Laboratorium Badania Wody i Ścieków oraz wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat wody. W laboratorium mogliśmy własnoręcznieoznaczyć twardość wody. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie ujęcia wody w Wierzchowisku. Od dzieś mamy pewność, że dzięki Przedsiębiorstwu Wodociągów  Kanalizacji w Częstochowie w naszych kranach jest najlepszej jakości woda.

Rambo odwiedził nasz dom

O tym jak dbać o własne bezpieczeństwo w czasie wakacji mówili częstochowscy mundurowi, którzy odwiedzili dzieci z Domów Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży. dzielnicowi przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas zabaw, w domu, na drodze, nad wodą ale także opowiedzieli o swojej codziennej służbie. Przewodnik psa służbowego zaprezentował z kolei umiejętności swojego pupila – owczarka niemieckiego - Rambo. Spotkanie odbyło się w ramach akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje”. Więcej zdjęć w galerii.