Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
265

W tym miesiącu:
704

Wszystkich:
152886

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Wiosna 2019

Prawdziwa wiosna musiała w końcu nadejść! Wykorzystujemy każdą wolną chwilę, by cieszyć się jej urokami: spacerujemy, bierzemy udział w pieszych wycieczkach, jeździmy na rolkach i uprawiamy sport na pobliskim boisku. Chwilo trwaj! 

Ferie zimowe 2019

Nadszedł upragniony czas odpoczynku, by móc zregenerować siły po cieżkiej pracy w  I semestrze szkolnym. W tym roku ferie zimowe spędziliśmy  w Zakopanem, gdzie podziwialiśmy piękne zimowe widoki, a także zwiedzaliśmy okolice okrzystając z różnych atrakcji.  Teraz jesteśmy gotowi na nowe wyzwania szkolne!

Mikołaj

"Szóstego grudnia- jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dzwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie"


I my dostaliśmy wymarzone prezenty dzięki pracownikom Centrum Inżyryjnego ZF TRW w Częstochowie oraz pracownikom Alior Banku w Lublińcu, za co serdecznie dziękujemy.