Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
258

W tym miesiącu:
697

Wszystkich:
152879

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Życzenia wielkanocne

Najserdeczniejsze życzenia wielkanocne składają: Dyrekcja, pracownicy oraz wychowankowie Domu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży nr 2

Wielkanocne spotkanie

W dniu 11 kwietnia wszycy spotkaliśmy się na wielkanocnym obiedzie. Uczestniczyli w nim dyrekcja, pracownicy placówki oraz wychowankowie. Wszystkich ogarnęła już świąteczna atmosfera, a to za sprawą pysznych potraw, których mogliśmy spróbować. Na świątecznym stole nie zabrakło żurku z kiełbasą, faszerowanych jajek, wędlin, sałatek oraz wielkanocnych ciast.Spotkanie to było równiez okazją do świętowania urodzin trójki wychowanków: Michała, Natalii i Patrycji. 

Wielkanocna zbiórka żywności

W dniach 5-6 kwietnia odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywości w Częstochowie, w której byliśmy wolontariuszami. Dzięki hojności ludzi zebraliśmy produkty, które trafią do najbardziej potrzebujących.