Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
255

W tym miesiącu:
694

Wszystkich:
152876

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Dzień Dziecka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Dzień Dziecka w tym roku postanowiliśmy spędzić aktywnie-poznając kolejne zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin śrdniowiecznego Zamku Ogrodzieniec leżącego na najwyższym wzniesieniu Jury-Górze Zamkowej. Nawet padający deszcz nie popsuł nam zwiedzania Baszty Skazańców czy Dziedzińca Pańskiego. Kolejnym punktem wycieczki, do którego doprowadził nas pieszy rajd był Gród na Górze Birów skąd to podziwialiśmy panoramę Jury. Młodsi wychowankowie mogli z bliska przyjrzeć się miniaturowym warowniom i zamkom Szlaku Orlich Gniazd w pobliskim Parku Miniatru. Jednak największe wrażenie na wszyskich wywarło zejście do Jaskini Głębokiej w Rezerwacie Przyrody Góra Zborów. Podziemne opowieści pana przewodnika i działająca wyobraźnia przyprawiały o dreszczyk. A może to z zimna,bo w Jaskini temperatura wynosiła tylko 6 stopni Celsjusza? Niestety, wszystko co dobre,szybko się kończy. Tak i nasza wycieczka dobiegła końca. Zmęczeni,ale z uśmiechami na twarzy i śpiewem na ustach wróciliśmy do domu,aby móc zregenerować siły na kolejny szkolny dzień... Oby do następnego Dnia Dziecka!

Witamy na stronie stowarzyszenia ROTUNDUS

Ruszyła strona internetowa naszego Stowarzyszenia.