Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
263

W tym miesiącu:
702

Wszystkich:
152884

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Koniec roku szkolnego 2018/2019

19. czerwca wszyscy wychowankowie Domu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży ukończyli rok szkolny z pozytywnymi ocenami. Po uroczystości szkolnej w naszym domu odbyło się odświętne przemówienie oraz  rozdanie nagród przez Panią Dyrektor dla dzieci, które otrzymały najwyższe średnie ocen. Wszyscy zostali obdarowani słodkimi łakociami za kolejny rok intensywnej pracy w szkole.                        Wszystkiego najlepszego na wakacje!

Prezenty od Złombolu

" Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" / J. Pawel II/

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania organizatorom, uczestnikom rajdu Złombol oraz Fundacji Nasz Śląsk, którzy dzięki swojej hojności przyczynili się do spełnienia naszych marzeń. Jesteśmy wdzięczni za zorganizowanie nam wakacyjnego wyjadu nad morze oraz przekazanie sprzętów AGD oraz innych wymarzonych prezentów.

Dzień Dziecka 2019

Wielką niespodzianką tegorocznego Dnia Dziecka było spotkanie ze strażakami OSP Rększowice, które odbyło się w naszej placówce. Dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyliśmy jak wygląda sprzęt strażacki. Najwiekszą atrakcją była prezentacja wozu strażackiego.