Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
23

W tym miesiącu:
1615

Wszystkich:
156187

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Żegnajcie wakacje- witaj szkoło! Wypoczęci, z plecakami pełnymi wakacyjnych przygód wracamy gotowi do pracy w nowym roku szkolnym.

Dzień bez sportu to dzień stracony!

                       Wakacje to dla nas czas na czynny odpoczynek! Prócz jazdy na rowerach, gry w piłkę nożną czy koszykówkę spróbowaliśmy swoich sił w grze w tenisa ziemnego.  Nie było łatwo, ale nie poddajemy się- trening czyni mistrza!

Walory turystyczne naszej okolicy

Pierwsze dni wakacji poświęcamy na turystykę lokalną naszego regionu, dlatego też wybraliśmy się do Blachowni, aby obcować z naturą. Miasto polożone jest w kotlinie między zielonymi borami sosnowymi na skraju chronionego krajobrazu, który jest ostoją dla ptactwa, zwierząt i roślin pod ochroną. Mieliśmy przyjemność ujrzenia walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego " Lasy nad Górną Liswartą" oraz przejscia ścieżką edukacyjną, która obejmuje 8 przystanków dydaktycznych.