Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
478

W tym miesiącu:
1534

Wszystkich:
315299

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Festyn zdrowia z wychowankami Rotundusa 2018

30 maja 2018 roku dyrekcja oraz wychowankowie Domów Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Gdyńskiej i Zabrzańskiej wzięli udział w "Festynie Zdrowia i Dniu Rodzica" w ZSP w Kalei. Było mnóstwo atrakcji, ciekawych zabaw oraz zdrowy poczęstunek...


  

Tradycyjnie "wielkanocne jajeczko" 2018

Tradycjnie w Domu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zabrzańskiej obchodziliśmy "wielkanocne jajeczko". W tym roku dyrekcja, wychowawcy oraz dzieci zasiedli do świątecznego stołu w dniu 27 marca.

Atmosfera świąteczna wszystkim dopisała. Dzieci opowiadały o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych, składały życzenia, był tradycyjny żurek z białą kiełbasą, faszerowane jajka, sałatka warzywna i przepyszne ciasta.

Ferie Srebrna Góra 2018

Tegoroczne ferie zimowe wychowankowie Domu Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Gdyńskiej i przy ul. Zabrzańskiej spędzili w Srebrnej Górze w woj. dolnośląskim.  Nie brakowało zimowych atrakcji.

Podopieczni doskonali jazdę na nartach. Poza trenowaniem na stoku narciarskim uczestniczyli w różnych grach i zabawach, zwiedzali okolicę podziwiając niezapomniane widoki. Srebrna Góra położona jest w głębokiej, wąskiej dolinie oddzielającej Góry Sowie od Gór Bardzkich.