Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
475

W tym miesiącu:
1531

Wszystkich:
315296

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

ROTUNDUS W AKCJI...!

    W najbliższy piątek i sobotę (30.11 i 01.12) będziemy uczestniczyć w corocznej, świątecznej zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących. Z identyfikatorami Banku Żywności na szyjach i wielkim zapałem do działania będziemy pomagać innym... w sklepie Lidl przy ulicy Wręczyckiej. Przyłączcie się do nas!

...każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat!

Nawet jeśli nie uda się nam odmienić całego świata, to na pewno przegonimy smutek w ten świąteczny czas  :)Wycieczka do Wodociągów

   24 października 2018 roku - dokładnie w 90 rocznicę istnienia częstochowskich wodociągów, uczestniczyliśmy w wycieczce edukacyjnej, korzystając z zaproszenia naszego zacnego Jubilata.
   Jako pierwsze zwiedziliśmy Centralne Laboratorium Badania Wody i Ścieków, tam pani kierownik Bożena Szymaniec z wielką życzliwością zapoznała nas z tajnikami pracy z wodą, mogliśmy również własnoręcznie oznaczyć twardość wody, wykonując tzw. miareczkowanie.
Wysłuchaliśmy także niezwykle ciekawego wykładu o wodzie, bakteriach, które w niej mogą się namnażać, o metodach jakimi się je wykrywa, a także o sposobach ich eliminowania.
    Bogatsi o tę wiedzę pojechaliśmy do ujęcia wody w Wierzchowisku. To najstarsze ale i najnowocześniejsze ujęcie częstochowskiego przedsiębiorstwa. Pod fachowym okiem naszych gospodarzy - pana Marcina Folwacznego oraz pana Grzegorza Ceglarka, mieliśmy możliwość podziwiania funkcjonujących od 90 lat obiektów wodociągowych.
Zachwyciło nas źródełko, jego historia, którą można prześledzić na ogromnych zdjęciach oraz jego stan obecny. Ozonatory, pompy, silniki oraz wyjątkowa stacja biologicznego uzdatniania wody, wywarły na nas równie ogromne wrażenie.
    Od dziś mamy pewność, że w naszych kranach płynie rewelacyjnej jakości woda. Zawiera ona bowiem rozpuszczone związki wapnia i magnezu, bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Natomiast Wodociągi Częstochowskie to przedsiębiorstwo, które od lat dba o wodę, jej najlepszą jakość oraz wystarczającą jej ilość.
Cała reszta w naszych rękach!
Będziemy oszczędzać wodę - bo ważna jest każda kropelka...

 

Rambo odwiedził nasz dom

 

O tym jak dbać o własne bezpieczeństwo w czasie wakacji mówili częstochowscy mundurowi, którzy odwiedzili dzieci w Domów Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży. dzielnicowi przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas zabaw, w domu, na drodze, nad wodą ale także opowiedzieli o swojej codziennej służbie. Przewodnik psa służbowego zaprezentował z kolei umiejętności swojego pupila – owczarka niemieckiego - Rambo. Spotkanie odbyło się w ramach akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje”. Więcej zdjęć w galerii.