Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
468

W tym miesiącu:
1524

Wszystkich:
315289

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

ŚWIĄTECZNE GRANIE Z KUBĄ

Wielkie wydarzenie, sławni sportowcy, ludzie, których podziwiamy i my - dzieciaki z Rotundusa, razem w jednej hali. Po takim spotkaniu nasze marzenia stają się realne, pojawia się zapał do pracy i szeroki uśmiech na naszych twarzach... Dziękujemy!


BOŻE NARODZENIE 2018

"To właśnie tego wieczoru,

gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha 

- w serca złamane i smutne,

cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru,

od bardzo wielu już wieków,

pod dachem tkliwej kolędy

Bóg się rodzi w człowieku..."


19 grudnia wraz z zaproszonymi gośćmi,          przy odświętnie nakrytym stole i dźwięku ulubionych kolęd składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Serdeczne, ciepłe, płynące prosto z serca. 

Piękne świąteczne karty, wykonane przez wychowanki, były dla obdarowanych miłym zaskoczeniem.

 

MIKOŁAJ

Przyszła zima, spadł już śnieg

pierwsza gwiazdka pośród drzew,

jest ktoś taki, ktoś kto chce

dzisiaj obdarować mnie..

Miły starszy siwy pan 

z wielkim workiem przyjdzie sam 

i dostanę to co chcę...

Dzisiaj jest magiczny dzień!!!Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum Inżynieryjnego ZF TRW Polska w Częstochowie za zaproszenie, wspaniałą zabawę i spełnienie naszych marzeń...