Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
481

W tym miesiącu:
1537

Wszystkich:
315302

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Andrzejki 2013

Nasi wychowankowie w ramach tegorocznej zabawy andrzejkowej w dniu 30 listopada uczestniczyli w przyjęciu organizowanym przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie. Dziękujemy za zaproszenie! Zabawa była przednia!

Witamy na stronie stowarzyszenia ROTUNDUS

Ruszyła strona internetowa naszego Stowarzyszenia.