Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
480

W tym miesiącu:
1536

Wszystkich:
315301

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Święta Święta...

19 grudnia już po raz drugi w Naszym Domu odbyło się spotkanie wigilijne. Przy wigilijnym stole zasiedli wychowankowie i wychowawcy placówki. Tradycyjnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia płynące prosto z serc. Na odświętnie nakrytym stole królowały postne specjały, nie zabrakło pieczonego karpia, kapusty z grochem czy pierogów. Poza przyjemnościami dla ciała było i coś dla ducha-Jasełka na wesoło. Przepiękne Anioły, wesołe Diabełki oraz cała Święta Rodzina kolędowały razem z nami. Przenieśliśmy się na kilka chwil w niepowtarzalną aurę Świąt, pełną wzajemniej radości, życzyliwośco i ciepła.

Zapraszamy do Galerii.

Świąteczna poczta

W dniu dzisiejszym ruszyła w naszym Domu Świąteczna Poczta.

Poczta przyjmuje własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi kierowanymi do najbliższych rodzin wychowanków, współmieszkańców, pracowników oraz przyjaciół naszego Domu.

Mikołajki w Teatrze

W tym roku wychowankowie naszej placówki spotkali Świętego Mikołaja w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Pouczający spektakl "Gałganiarz i Patyczek" przyprawił naszych podopicznych o chwilę refleksji.. W dalszej części były już tylko same niespodzianki i prezenty. Będziemy bardzo miło wspominać ten dzień.