Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
473

W tym miesiącu:
1529

Wszystkich:
315294

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Wielkanoc 2019

       

  Jak co roku świętowaliśmy wspólnie.  

  Były lukrowane baby, baranki, mazurki, jajka i jajeczka oraz tradycyjny barszczyk.

  Przygotowań cała moc....

  Nasza "rotundusowa rodzina" spędziła cudowne chwile - pełne radości i smakołyków.

  Wesołego Alleluja !!!

WITAJ WIOSNO!

   Zaświeciło słońce, zazieleniło się wokół - czas na długie spacery, wyprawy rowerowe i rolki!

 To lubimy najbardziej :) 

      

Ferie 2019

                                                                                                                                                                       fot. D.Pieńczykowski

       Dzięki staraniom Dyrekcji Rotundusa, tegoroczne ferie zimowe wychowankowie spędzili w okolicach Zakopanego, uczestnicząc w obozie zorganizowanym przez biuro turystyczne "Włóczykij".

Korzystaliśmy również z atrakcji zorganizowanych przez włodarzy naszego miasta - były spacery po parku, zjazdy na sankach i ewolucje na lodowisku!

Odpoczynek od nauki i obowiązków, świetna zabawa, nowe przyjaźnie i wiele przygód przepełnionych sportową rywalizacją...

To był wspaniały czas!