Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
338

W tym miesiącu:
5899

Wszystkich:
325559

Logowanie

O Nas

    Ideą powstania  Stowarzyszenia  Rotundus była pomoc dzieciom i młodzieży będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Założycielami  Stowarzyszenia  są  osoby  pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz pracownicy naukowi uczelni zajmujący się problematyką opieki i wychowania. W efekcie długotrwałych starań powstał Dom Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży.

Dom w świetle obowiązujących przepisów jest placówką opiekuńczo- wychowawczą typu socjalizacyjnego, dla czternastu wychowanków. Dom działa w oparciu o wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Podstawową finansową prowadzenia Domu jest umowa z Urzędem Miasta Częstochowa o powierzenie zadania z zakresu pomocy społecznej. Dla zwiększenia standardów opieki i wychowania członkowie Stowarzyszenia pozyskują środki z innych źródeł: sponsorów, darowizn, programów, itp.

Olsztyn

wycieczka do olsztyna

Prezenty od Złombolu

Na ręce wszystkich osób związanych ze szlachetną ideą Złombolu, 
organizatorom oraz uczestnikom charytatywnego rajdu działającym pod patronatem Fundacji "Nasz Śląsk"
składamy najserdeczniejsze podziękowania! 
Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i wdzięczni za otrzymane dary. 
Spełniliście nasze najśmielsze marzenia! 
Sprawiliście, że tegoroczny dzień dziecka na długo pozostanie w naszych sercach... 
A na wakacyjny wyjazd nad morze już nie możemy się doczekać! 

Dzień Dziecka 2019

 

 Wielką niespodzianką tegorocznego Dnia Dziecka było spotkanie ze strażakami OSP Rększowice, które odbyło się w naszej placówce.
 
Poznaliśmy szczegółowo zagadnienia pierwszej pomocy przedmedycznej, zobaczyliśmy z bliska sprzęt strażacki i usłyszeliśmy wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków.
 Największą atrakcją była prezentacja wozu strażackiego.